Nagyfőnök márpedig csak egy lehet!
A szervezés egyfajta mágia, a hatékonyság alfája és omegája. El lehet sajátítani az eszközrendszerét, legyen szó akár projektmenedzsmentről, termékfejlesztésről, családi nyaralásról, gólyatábor vagy sportverseny szervezésről, vagy egy fesztivál megvalósításáról. Hasonlóak, mégis különbözőek a folyamatok.
Ami elengedhetetlen, az az adott szakterület ismerete, valamint az elérendő cél pontos meghatározása.
Mi lehet az első fontos kérdés, amit szükséges átgondolni? Az, hogy egyedül, vagy csapatban kívánunk-e megvalósítani egy célt. Tegyük fel, hogy nem a reggeli futáson gondolkozunk. A kitűzött cél elérése több ember munkájának összehangolásán múlik.
Egy közösség minimum két emberből áll, így konfliktusok biztosan adódnak. Az ok egyszerű, nem vagyunk teljesen egyformák. Ha közös célért dolgozunk, akkor egyfelé evezünk abban a bizonyos csónakban. Mitől lesz ez a cél közös? Attól, hogy annak ellenére, hogy a csapattagok motivációi különbözőek lehetnek, a cél elérése mindenki számára hasznot hoz.
Hol csúszhat el a dolog?
A folyamatok, feladatok, határidők, felelősségek pontos tisztázásán és azon az egyértelmű tényen, hogy mindösszesen egy főszervező / projekt vezető, azaz nagyfőnök lehet a folyamatban.
Más esetben sajnos, a különböző egyenrangú vezetők / menedzserek más- más utasításokat adhatnak a cél megvalósításában részt vevők számára, amelyek akár teljesen ellentétesek lehetnek azzal, amit a társszervező kolléga adott korábban. Mindez előre vetíti az adott feladat, rendezvény sikerességét is. Egy biztos, senki nem távozik jó szájízzel, és nem vágyódik a következő közös munkára. Ha pedig a konfliktusok nem maradnak házon belül, a résztvevők számára komoly presztízsveszteséggel zárulhatnak a folyamatok.
Akármilyen jó barátok is lehetünk, alaposan gondoljuk át, hogy ki a legalkalmasabb a csapatban arra, hogy összehangolja a feladatokat, folyamatokat, azaz sikerre segítse a csapat közös célját.